Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Mikrobiom a zdrowie, wygląd i samopoczucie

25 stycznia 2023 r.
Udostępnij
Mikrobiom a zdrowie, wygląd i samopoczucie

W procesie dbania o właściwą kondycję fizyczną, atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie coraz większą uwagę przywiązuje się do pracy jelit. I słusznie, bowiem mikroorganizmy w nich zamieszkujące mogą pozytywnie oddziaływać na każdy z tych elementów!

Czy wiesz, że aż 57% komórek w twoim ciele nie należy do ciebie? To drobnoustroje i bakterie nazywane mikrobiomem. Między nim a mózgiem odbywa się nieustająca, skomplikowana komunikacja biochemiczna, przez co wywiera ogromny wpływ nie tylko na zdrowie, ale i przetwarzanie procesów mentalnych czy emocjonalnych. Ponadto odgrywa decydującą rolę w wytwarzaniu we właściwych ilościach substancji takich jak adrenalina, serotonina i kortyzol oraz w regulacji metabolizmu.

W związku z tym zaburzenie jego równowagi prowadzi do zakłócenia pracy jelit, co z kolei może być przyczyną problemów z utratą zbędnych kilogramów, pamięcią i koncentracją, a nawet powodem lęków i depresji. I odwrotnie – gdy mikrobiom jest zdrowy, a jelita funkcjonują prawidłowo, poziom substancji biochemicznych w ciele jest właściwy. Pozytywnie wpływa na regulację tkanki tłuszczowej oraz szybsze trawienie węglowodanów, ułatwiając chudnięcie. Poza tym sprawia, że odczuwa się spokój i optymizm, dzięki którym łatwiej stawić czoła wszelkim wyzwaniom wymagającym dużych pokładów energii zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Jako uczestnik programu FIT6 możesz wspomóc swój mikrobiom suplementem diety Probiotic wyróżniającym się spośród innych dostępnych na rynku – 1 gram produktu zawiera ponad 25 miliardów bakterii o właściwościach probiotycznych! Równie wyjątkowym preparatem jest Probiotic Protein Cocktail, który wspiera naturalną florę bakteryjną, a przez to poprawia przyswajalność składników pokarmowych i zmniejsza uczucie łaknienia. Zawiera w każdej porcji 14 g białka serwatkowego – należy do najbardziej efektywnych protein pochodzenia naturalnego ze względu na wyjątkową szybkość wchłaniania – oraz 3,5 mld aktywnych kolonii Lactobacillus plantarum i Bifidobacterium animalis, które po spożyciu przylegają do ścianek jelit i chronią organizm przed bakteriami gnilnymi, a ponadto ułatwiają absorpcję obecnych w produkcie aminokwasów.