Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

6 RAD od FIT6 jak nie przytyć w Święta

13 grudnia 2018 r.
Udostępnij
6 RAD od FIT6 jak nie przytyć w Święta

Święta lada moment. Pewnie już teraz zastanawiasz się, jak przetrwać ten szczególny czas, biorąc udział w programie FIT6. Nic dziwnego, że obawiasz się, iż Twoja silna wola zostanie wystawiona na ciężką próbę, bowiem świąteczne stoły aż uginają się od pysznych ciast, smażonych potraw, pierogów i pachnących deserów…

Jak poradzić sobie z tyloma pokusami? Przygotowaliśmy dla Ciebie proste, pyszne i dietetyczne przepisy (już wkrótce znajdziesz je na naszej stronie) oraz kilka wskazówek, które wprowadzone w życie pozwolą Ci cieszyć się magią Świąt i być spokojnym o postępy osiągnięte z pomocą naszego programu.

 1. NIE PRZEDŁUŻAJ ŚWIĄT DO NOWEGO ROKU
  Ogranicz uroczyste obchody Świąt do następujących posiłków: kolacja 24 grudnia, obiad 25 grudnia, kolacja 31 grudnia i obiad 1 stycznia. W wyżej wymienione dni nie spożywaj owsa ani chleba, natomiast zwiększ ilość białka w posiłkach (mięso, jajka, ryby).
 2. NIE PRZEJADAJ SIĘ
  Zgodnie z zasadami FIT6 spożywaj 5 posiłków dziennie. Nie pomijaj posiłków. Każdy świąteczny dzień rozpocznij od solidnego śniadania zgodnego z zasadami FIT6. Pozwoli Ci to uniknąć przejadania się w ciągu dnia.
 3. UNIKAJ DOKŁADEK
  Nasz mózg dostaje informację o pierwszym kęsie dopiero po 15 minutach od jego spożycia. Pokarm przeżuwaj dokładnie i bez pośpiechu. Twój układ pokarmowy w okresie Świąt ma już wystarczająco dużo pracy… Wielkie kęsy są dodatkowym wyzwaniem dla jelit i żołądka.
 4. WYPIJAJ DUŻO PŁYNÓW
  Wybieraj wodę mineralną (co najmniej 1,5 litra dziennie) oraz herbatki ziołowe, które poprawiają trawienie. Należą do nich między innymi: koper włoski, mięta, rumianek, kozieradka i szałwia.
 5. NIE ZAPOMINAJ O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
  Nie musisz iść w Święta na siłownię, pamiętaj jednak o tym, że spacer na świeżym powietrzu z najbliższymi to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Pozwoli Ci dotlenić organizm oraz poprawi motorykę i pracę Twoich jelit.
 6. WYBIERAJ DIETETYCZNE POTRAWY
  Masz wpływ na to, co zagości na Twoim świątecznym stole. Przygotuj zatem proste potrawy wigilijne zgodne z programem FIT6. Stosuj zdrowe techniki kulinarne, unikaj panierek oraz smażenia w głębokim tłuszczu. Jeśli masz ochotę na słodycze, skosztuj niewielką porcję maksymalnie 3 z nich raz dziennie.

Pamiętaj! Święta są po to, aby spędzić je z bliskimi w spokojnej, rodzinnej atmosferze. Liczenie kalorii oraz wielkie wyrzeczenia nie powinny przesłonić ich uroczystej aury. Ważne jest jednak, aby nie zapominać, że trwają tylko przez trzy dni. Nie przeciągaj Świąt do Sylwestra – pozwoli Ci to zachować swoje postępy oraz wejść w Nowy 2019 Rok z wymarzoną sylwetką oraz uśmiechem na twarzy :)