Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Aktywność fizyczna w programie

11 maja 2021 r.
Udostępnij
Aktywność fizyczna w programie

Węglowodany stanowią podstawowy składnik, dzięki któremu mięśnie wydajnie pracują podczas treningu. I to właśnie ze względu na niemal całkowite wykluczenie cukru z jadłospisu w pierwszym tygodniu programu uprawianie sportu nie jest wskazane. Dopiero po tym czasie organizm przyzwyczaja się do nowej diety i jest w stanie odpowiednio dystrybuować energię.

Mimo to na początku odchudzania zalecamy łagodne formy aktywności fizycznej; takie, które nie obciążą organizmu, ale przyczynią się do efektywniejszego kształtowania sylwetki – dynamiczne spacery, nordic walking czy krótkie wycieczki rowerowe. Z czasem można zwiększyć ich częstotliwość do 3 razy w tygodniu i czas trwania do 45 minut, nie zapominając o rozgrzewce przed i rozciąganiu po, np. z wykorzystaniem pozycji znanych z jogi i pilatesu.

W FIT6 ruch nie jest warunkiem koniecznym do utraty zbędnych kilogramów. Mniejsza waga to jednak nie wszystko. Kluczem do perfekcyjnego wyglądu, oprócz prawidłowego BMI, jest odpowiednia masa mięśniowa,  jędrna skóra i doskonałe samopoczucie. Na szczęście ten ideał jest w zasięgu ręki – wystarczy sięgnąć po zestaw 1. kroku i aktywnie korzystać z pięknej pogody!