Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Zdrowe menu brzdąca

1 czerwca 2021 r.
Udostępnij
Zdrowe menu brzdąca

Dobre nawyki żywieniowe, doskonała kondycja organizmu i naturalna odporność to najlepsze, co można podarować własnemu dziecku! FIT6 dba wyłącznie o dietę dorosłych, więc o to, by wyrobić w maluchach odpowiednie podejście do nawadniania, jedzenia i ruchu, muszą już zadbać sami rodzice.  

Kształtowanie pożądanych postaw warto rozpocząć od:

  • picia 1-2 l wody na dobę
  • zbilansowanych posiłków (około 4-5 dziennie) złożonych z węglowodanów (pieczywo, kasza, makaron, ryż, ziemniaki, owoce), białek (ryba, chude mięso, rośliny strączkowe, np. fasola czerwona, soczewica, ciecierzyca), nabiału (ser, kefir, jogurt, serek homogenizowany) oraz zdrowych tłuszczy (ryba, olej roślinny, nasiona)
  • spożywania 3 porcji warzyw i 2 porcji owoców objętości pięści dziennie jako źródła błonnika, witamin i składników mineralnych
  • chodzenia spać o stałej godzinie
  • regularnej aktywności fizycznej (przynajmniej 3 razy w tygodniu)

Indywidualne zalecenia co do ilości poszczególnych produktów w dziecięcym menu oraz profilaktyki bądź leczenia ewentualnych niedoborów witamin powinien wydać lekarz rodzinny lub dietetyk.

Jak mówi przysłowie, czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Dlatego świeć przykładem i zwracaj uwagę na to, co kładziesz na talerzu swojej pociechy. Kiedyś Ci za to podziękuje…