Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Grillowanie jako technika kulinarna

29 kwietnia 2019 r.
Udostępnij
Grillowanie jako technika kulinarna

Grillowanie to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wraz z początkiem maja rozpoczyna się sezon, w trakcie którego wielokrotnie zasiądziemy w ogrodzie, rozkoszując się smakiem i zapachem potraw z rozgrzanego rusztu. Z naszego artykułu dowiesz się, czy jako uczestnik FIT6 powinieneś unikać spotkań z grillem w tle, a jeśli nie – na co w ich trakcie zwrócić uwagę.

Grillowanie jako technika kulinarna polega na przyrządzaniu potraw, najczęściej mięs i ryb, poprzez wykorzystanie naturalnie zawartych w nich soków. Wzbogacaj je o warzywa, pamiętając, że pełnowartościowe posiłki w naszym programie składają się zarówno z produktów pochodzenia zwierzęcego, jak i z warzyw. Możesz też oczywiście zjadać je w formie surówki.

Jeśli chcesz mieć pewność, że spożywane przez Ciebie dania są najwyższej jakości, przygotuj je samodzielnie i daj im odpowiednio dużo czasu na ruszcie. Unikaj stosowania gotowych mieszanek, które zazwyczaj wypełnione są konserwantami, sztucznymi aromatami i barwnikami, oraz tłuszczu, nawet w niewielkich ilościach. Stosuj naturalne przyprawy, które nie tylko poprawią smak potrawy, lecz także zwiększą jej wartości odżywcze.

Aby przyrządzić mięsa i ryby we właściwy sposób, należy podzielić je na mniejsze kawałki tuż przed wyłożeniem na ruszt. Podczas grillowania zaleca się również korzystać z termometru. Pamiętaj, aby nie spożywać przypalonych potraw, gdyż zwęglona skórka ma w sobie wiele szkodliwych dla zdrowia związków!

Konkludując, grillowanie jest zdrową techniką kulinarną, jednak nie powinniśmy korzystać z niej codziennie. Jest za to jak najbardziej wskazana w programie FIT6 jako urozmaicenie codziennej diety. Życzymy zatem przyjemnych spotkań przy grillu :)