Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Pielęgnacja skóry podczas odchudzania

25 kwietnia 2019 r.
Udostępnij
Pielęgnacja skóry podczas odchudzania

Odchudzanie jest procesem, podczas którego ciało przechodzi intensywną przemianę. Jako że skóra jest największym z naszych narządów, również ona ulega wyraźnej metamorfozie. W trakcie diety powinniśmy zadbać więc nie tylko o to, aby zrzucić jak najwięcej kilogramów, ale też o jej odpowiednią pielęgnację.

Zdrowe i naturalne odchudzanie, jakie oferuje program FIT6, zapobiega ekstremalnym wahaniom wagi, a co za tym idzie – jest bezpieczne dla zdrowia. Stopniowa utrata zbędnych kilogramów daje skórze czas na to, aby mogła się obkurczać w swoim fizjologicznym tempie.

Oprócz odpowiedniej diety, istotna jest również regularna aktywność fizyczna. Należy mobilizować mięśnie do wysiłku, bowiem rozwijanie tkanki mięśniowej powoduje stopniowe spalanie tkanki tłuszczowej. W efekcie skóra staje się napięta i nie występują na niej żadne nieestetyczne zmiany, których można się obawiać przy zbyt szybkiej utracie masy ciała.

Ogromne znaczenie ma ponadto odpowiednia suplementacja, która poprawia kondycję skóry i zapewnia jej odpowiednią gęstość. Takie działanie wykazuje naturalny kolagen oraz witamina C, która zdecydowanie zwiększa jego przyswajalność. Suplementem diety będącym idealnym dopełnieniem programu FIT6 jest zatem Beauty Detox. Dodatkowo zawarta w nim spirulina jest źródłem mikropierwiastków niezbędnych dla właściwego stanu skóry. Oprócz tego, istotne jest także spożywanie zdrowych kwasów tłuszczowych. Można je znaleźć w jednym z naszych suplementów diety wyróżniających się spośród innych dostępnych na rynku unikatową formą – w żelkach O! Mega-3.

Nie można zapominać również o odpowiednim nawodnieniu. Każdy uczestnik programu FIT6 powinien wypijać dziennie przynajmniej 2 litry wody. Przy wzmożonej aktywności lub podczas upałów ta ilość powinna być jeszcze większa!

Ostatnim, ale niemniej ważnym krokiem do zachowania pięknej skóry podczas odchudzania jest właściwa pielęgnacja. Nie musi kojarzyć Ci się z drogimi zabiegami w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. W trakcie diety należy pamiętać o regularnych peelingach oraz stosowaniu balsamów czy olejków gwarantujących odpowiednie nawilżenie skóry. Świetnym i bardzo prostym zabiegiem pielęgnacyjnym jest także tzw. prysznic naprzemienny, który jednocześnie masuje ciało i poprawia jego ukrwienie.

Zaniedbanie pielęgnacji skóry sprawi, że efekty odchudzania nie będą w pełni zadowalające. Troszcz się o nią regularnie, by wraz z ubywającymi kilogramami stawała się coraz piękniejsza!