Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Twoje wsparcie w programie FIT6

16 czerwca 2023 r.
Udostępnij
Twoje wsparcie w programie FIT6

Jeśli często otrzymujesz zapytania na temat programu, ale nie udaje ci się przekonać rozmówcy do współpracy, zastanów się, czy nie popełniasz podstawowych błędów podczas konwersacji. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak ją poprowadzić.

Nawiąż partnerską relację

Tym, co odróżnia prowadzenie osoby w FIT6 od zwykłej transakcji kupna-sprzedaży, jest partnerska relacja. Przez cały okres odchudzania, który niekiedy trwa kilka miesięcy, jesteś dla swojego podopiecznego swego rodzaju drogowskazem. Oczywiście otrzymuje on wsparcie dietetyka klinicznego, ale to z tobą kontaktuje się w pierwszej kolejności i za twoim pośrednictwem kontynuuje udział w programie. Tobie też będzie najbardziej wdzięczny po osiągnięciu celu, ciebie będzie polecać innym. Ale aby tak się stało, musisz zdobyć jego zaufanie, a potem zasłużyć sobie, by go nie stracić aż do samego końca.  

Pytaj, słuchaj, poznawaj

Celem pierwszego spotkania z potencjalnym podopiecznym nie może być tylko i wyłącznie zebranie wywiadu na temat jego stanu zdrowia i nawyków żywieniowych oraz przedstawienie zasad programu. Równie ważne jest poznanie go jako człowieka – zrozumienie jego potrzeb, oczekiwań, doświadczeń i problemów, z jakimi się boryka. To sprawi, że zbliżycie się do siebie – ty będziesz skuteczniej reagować na potencjalne kłopoty pojawiające się w czasie współpracy, a on będzie czuł się bezpiecznie, dzięki czemu bardziej przyłoży się do pracy nad sobą i osiągnie lepsze efekty.

Unikaj oceniania

Wśród twoich podopiecznych znajdą się osoby o często odmiennych niż twoje poglądach, prowadzące inny styl życia, mające inne potrzeby. Pamiętaj, żeby ich nigdy nie krytykować i nie moralizować. Twoim zadaniem jest zachować neutralność i zdobyć się na równe traktowanie wszystkich. Możesz proponować różne rozwiązania, ale nigdy ich nie narzucaj.

Wykazuj zainteresowanie

To niezwykle ważne, byś sprawował stałą opiekę nad osobą, która ci zaufała w kwestii najcenniejszego, co posiada – swojego zdrowia. Utrzymuj z nią kontakt, nadzorując postępy i reagując na niepowodzenia. Dzięki temu znowu skorzystają obie strony – twój podopieczny skoryguje popełniane przez siebie błędy, a ty zyskasz sympatię, dzięki której zostanie z tobą na dłużej.