O programie

FAQ

 1. Jak działa program?
  Program FIT6 złożony jest z trzech etapów podzielonych na sześć kroków oraz dodatkowego etapu, podczas którego uczestnik przechodzi na tzw. dietę stabilizacyjną. Im więcej masz kilogramów do zrzucenia, tym więcej masz kroków do przejścia. Każdy z nich trwa miesiąc. W każdej chwili możesz zrezygnować z diety i rozpocząć okres podtrzymania.
 2. Jak dołączyć do FIT6?
  Aby rozpocząć program, należy w sklepie FM WORLD kupić zestaw 1. kroku zawierający suplement diety NUTRICODE oraz broszurę ze wskazówkami żywieniowymi.
 3. Dlaczego nie mogę jeść zupy w 1. kroku?
  Zupa zawiera mniejsze niż mięsa, ryby czy jajka ilości białka zapewniającego uczucie sytości i szybko się wchłania. Dlatego wykluczenie jej z jadłospisu na początku programu pozwala lepiej kontrolować głód.
 4. Dlaczego od początku programu mam zaparcia?
  Dla wielu osób dieta przewidziana w programie stanowi radykalną zmianę w sposobie odżywiania i organizm musi się do niej przyzwyczaić. Poza tym uwzględnia znikomą ilość rozpuszczalnego błonnika, który wykazuje zdolność do zatrzymywania wody i sprawia, że kał jest luźniejszy i łatwiej się wydala.
 5. Czy mogę powtarzać poszczególne kroki?
  Nie, kroki należy „stawiać” jeden po drugim. W każdym wprowadzane są zmiany żywieniowe i suplement diety zgodny z realizowanym celem i czasem programu.
 6. Zapomniałem przyjąć suplement. Czy mogę wziąć pominiętą dawkę ze zwyczajową?
  Zależy to od suplementu diety i indywidualnego przypadku. W takiej sytuacji należy skontaktować się z opiekunem programu.
 7. Czy mogę brać więcej niż jeden preparat NUTRICODE w tym samym czasie?
  Jak łączyć suplementy diety, dowiesz się z tabeli dostępnej tutaj.
 8. Ile dni detoksu mogę zastosować?
  W naszym programie zaleca się jeden dzień detoksu na początku każdego kroku z wyjątkiem pierwszego.
 9. Co mam zrobić, jeśli po przejściu 6 kroków programu nie osiągnę celu?
  W takiej sytuacji program przyjmuje charakter cykliczny – należy rozpocząć go od nowa.
 10. Skąd mam wiedzieć, czy mogę dołączyć do FIT6?
  Nasz program opiera się na zdrowym odżywianiu i stosowaniu suplementów diety na bazie wielu minerałów i witamin skojarzonych z wyciągami z roślin o znanym działaniu. Występują jednak sytuacje kliniczne wymagające ograniczenia, a nawet wykluczenia określonych składników lub grup pokarmów istotnych dla uczestników FIT6. Dlatego nie wszyscy mogą brać w nim udział. Czy Ty także, sprawdzisz tutaj.
 11. Jak skontaktować się z opiekunem programu?
  Jedyną drogą kontaktu z dietetykiem klinicznym FIT6 jest adres dietetyk.fit6@fmworld.com. Prosimy nie kontaktować się z nim poprzez prywatny mail, telefon czy profil w mediach społecznościowych. W konsekwencji nie będzie w stanie odpisywać na wiadomości, a nam zależy na tym, by wątpliwości uczestników rozwiewać na bieżąco.