O programie

Najczęstsze pytania

1. Jak działa program?

Program FIT6 złożony jest z trzech etapów podzielonych na sześć kroków oraz dodatkowego etapu, podczas którego uczestnik przechodzi na tzw. dietę stabilizacyjną. Każdy krok to miesiąc. Długość diety jest zależna od tego, ile chcesz schudnąć. Im więcej masz kilogramów do zrzucenia, tym więcej masz kroków do przejścia. W każdej chwili możesz zrezygnować z diety i rozpocząć 2-miesięczny okres podtrzymania.

2. Jak dołączyć do FIT6?

Aby rozpocząć program, trzeba w sklepie FM WORLD kupić zestaw 1. kroku. Zawiera on suplement diety NUTRICODE oraz broszurę ze wskazówkami żywieniowymi.

3. Dlaczego nie mogę jeść zupy w 1. kroku?

Wykluczenie z jadłospisu zupy na początku programu pozwala lepiej kontrolować głód. Zawiera ona mniejsze niż mięsa, ryby czy jajka ilości białka zapewniającego uczucie sytości. Poza tym ma płynną konsystencję, przez co szybko się wchłania.

4. Dlaczego od początku programu mam zaparcia?

Dla wielu osób dieta przewidziana w programie stanowi radykalną zmianę w sposobie odżywiania i organizm musi się do niej przyzwyczaić. Poza tym dieta sama w sobie zawiera ograniczoną ilość rozpuszczalnego błonnika, czyli takiego, który wykazuje zdolność do zatrzymywania wody i sprawia, że kał jest luźniejszy i łatwiej się wydala.

5. Czy mogę powtarzać poszczególne kroki?

Nie, kroki należy „stawiać” jeden po drugim. W każdym wprowadzane są zmiany żywieniowe i suplement diety zgodny z realizowanym celem i czasem programu.

6. Zapomniałem przyjąć suplement. Czy mogę wziąć pominiętą dawkę z dawką zwyczajową?

Zależy to od suplementu diety i indywidualnego przypadku. W takiej sytuacji należy skontaktować się z ambasadorką programu.

7. Czy mogę brać więcej niż jeden suplement NUTRICODE w tym samym czasie?

Tego, które suplementy diety możesz ze sobą łączyć, dowiesz się z tabeli dostępnej tutaj.

8. Ile dni detoksu mogę zastosować?

W naszym programie zaleca się jeden dzień detoksu na początku każdego kroku z wyjątkiem pierwszego.

9. Co mam zrobić, jeśli po przejściu 6 kroków programu nie osiągnę celu?

W takiej sytuacji program przyjmuje charakter cykliczny – należy rozpocząć go od nowa.

10. Skąd mam wiedzieć, czy mogę dołączyć do programu?

Nasz program opiera się na zdrowym odżywianiu i stosowaniu suplementów diety na bazie wielu minerałów i witamin skojarzonych z wyciągami z roślin o znanym działaniu. Występują jednak sytuacje kliniczne wymagające ograniczenia, a nawet wykluczenia określonych składników lub grup pokarmów, które są istotne dla uczestników FIT6. Dlatego nie wszyscy mogą brać w nim udział. Czy Ty także, sprawdzisz tutaj.

11. Jak skontaktować się z ambasadorką programu?

Jedyną drogą kontaktu z dietetykiem klinicznym FIT6 jest adres dietetyk.fit6@fmworld.com. Prosimy nie kontaktować się z Klaudią poprzez jej prywatny mail, telefon czy profil w mediach społecznościowych. W konsekwencji nie będzie w stanie odpisywać na wiadomości, a nam zależy na tym, by wątpliwości uczestników rozwiewać na bieżąco.